قوانین جهانی موفقیت
در 21 فوریه 2017 | 0 دیدگاه

«ﺑﺮاﯾﺎن ﺗﺮﯾﺴﯽ» ﺑﻌﺪ از سال‌ها پژوهش و ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻗﻮاﻧﯿﻨﯽ را ﻣﻄﺮح ﮐﺮد ﮐﻪ ﺑﺮای رﺳﯿﺪن ﺑﻪ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ در همه‌ی قسمت‌های زﻧﺪﮔﯽ ﺑﺎﯾﺪ آن‌ها را رﻋﺎﯾﺖ ﮐﺮد. اﯾﻦ ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﺑﻪ ﺷﺮح زیر می‌باشند:
قانون انگیزه:
هر چه می‌گویید یا انجام می‌دهید از تمایلات درونی، خواسته‌های شما سرچشمه می‌گیرد. پس برای رسیدن به موفقیت باید انگیزه‌ها را مشخص کرد تا با یک برنامه‌ریزی اصولی به هدف رسید.
قانون انتظار:
اگر با اعتمادبه‌نفس انتظار وقوع چیزی را در جهان پیرامونتان داشته باشید، آن چیز به وقوع می‌پیوندد. شما همیشه هماهنگ با انتظاراتتان عمل می‌کنید و این انتظارات در رفتار و چگونگی برخورد اطرافیانتان تأثیر می‌گذارد.
قانون تمرکز:
به هر چیزی که روی آن تمرکز کنید و به آن فکر کنید در زندگی واقعی شکل می‌گیرد و گسترش می‌یابد. بنابراین باید فکر خود را بر چیزهایی متمرکز کنید که به‌راستی طالب آن هستید.
قانون عادت:
حداقل ۹۵% از کارهایی که انجام می‌دهیم از روی عادت است. پس می‌توانیم عادت‌هایی را که موفقیتمان را تضمین می‌کنند در خود پرورش دهیم و تا هنگامی که رفتار مورد نظر به‌طور غیر ارادی انجام نشود، تمرین و تکرار آگاهانه و مداوم آن را ادامه دهیم.
قانون انتخاب:
زندگی ما نتیجه‌ی انتخاب‌های ما تا این لحظه است. چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستیم، کنترل کامل زندگی و تمامی آنچه برایمان اتفاق می‌افتد در دست خودمان است.
قانون تفکر مثبت:
برای رسیدن به موفقیت و شادی، تفکر مثبت امری ضروری است. شیوه‌ی تفکر شما نشان‌دهنده‌ی ارزش‌ها، اعتقادات و انتظارات شماست.
قانون تغییر:
تغییر، غیر قابل اجتناب است و ما باید استاد تغییر باشیم نه قربانی آن.
قانون کنترل:
سلامتی، شادی و عملکرد درست از طریق کنترل کامل افکار، اعمال و شرایط پیرامونمان به‌وجود می‌آید.
قانون مسؤولیت:
هر چه و هر جا که هستید به‌خاطر آن است که خودتان این‌طور خواسته‌اید. مسؤولیت کامل آنچه که هستید، آنچه که به‌دست آورده‌اید و آنچه که خواهید شد، بر عهده‌ی خود شماست.
قانون پاداش:
عالم در نظم کامل به سر می‌برد و ما پاداش کامل اعمالمان را می‌گیریم. همیشه از همان دست که می‌دهیم از همان دست نیز می‌گیریم. اگر از عالم بیشتر دریافت می‌کنید به این دلیل است که بیشتر می‌بخشید.
قانون خدمت:
پاداش‌هایی را که در زندگی می‌گیرید، با میزان خدمت شما به دیگران رابطه‌ی مستقیم دارد. هر چه بیشتر برای بهبود زندگی و سعادت دیگران کار کنید و توانایی‌های خود را افزایش دهید، در عرصه‌های مختلف زندگی خود بیشتر پیشرفت می‌کنید.
قانون علت و معلول:
هر چیزی به دلیلی رخ می‌دهد. برای هر علتی، معلولی است و برای هر معلولی علت یا علت‌هایی بخصوص وجود دارد، چه از آن‌ها اطلاع داشته باشید و چه نداشته باشید. چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد. در زندگی هر کاری را که بخواهید می‌توانید انجام دهید به شرط آنکه تصمیم بگیرید به‌طور دقیق چه می‌خواهید و سپس عمل کنید.
قانون ذهن:
شما تبدیل به همان چیزی می‌شوید که درباره‌ی آن بیشتر فکر می‌کنید. پس همیشه درباره‌ی چیزهایی فکر کنید که به‌راستی آن را می‌خواهید.
قانون عینیت یافتن ذهنیات:
دنیای پیرامون شما تجلی فیزیکی دنیای درون شماست. کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی مورد علاقه‌ی خود را در درون خود خلق کنید. زندگی ایده‌آل خود را با تمام جزییات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیای پیرامون شما تحقق پیدا کند، حفظ کنید.
قانون رابطه‌ی مستقیم:
زندگی بیرونی شما بازتاب زندگی درونی شماست. بین طرز تفکر و احساسات درونی شما و عملکرد و تجارب بیرونی‌تان رابطه‌ی مستقیم وجود دارد. روابط اجتماعی، وضعیت جسمانی، شرایط مالی و موفقیت‌های شما بازتاب دنیای درونی شماست.
قانون باور:
هر چیزی را که از عمق وجودتان باور داشته باشید، به واقعیت تبدیل می‌شود. شما آنچه را که می‌بینید باور نمی‌کنید بلکه آن چیزی را می‌بینید که از قبل به عنوان باور انتخاب کرده‌اید. پس باید باورهای محدودکننده‌ای را که مانع موفقیت شما هستند شناسایی کنید و آن‌ها را از بین ببرید.
قانون ارزش‌ها:
نحوه‌ی عملکرد شما همیشه با زیربنایی‌ترین ارزش‌ها و اعتقادات شما هماهنگ است. آنچه ارزش‌هایی را که به‌راستی به آن اعتقاد دارید بیان می‌کند، ادعاهای شما نیست بلکه گفته‌ها، اعمال و انتخاب‌های شما به‌ویژه در هنگام ناراحتی و عصبانیت است.
قانون تأثیر تلاش:
همه‌ی امیدها، رویاها، هدف‌ها و آرمان‌های ما در گرو سخت‌کوشی است. هرچه بیشتر تلاش کنیم موفقیت بیشتری کسب خواهیم کرد.
قانون آمادگی:
در هر حوزه‌ای موفق‌ترین افراد، آن‌هایی هستند که وقت بیشتری را صرف کسب آمادگی برای انجام کارها می‌کنند. عملکرد خوب نتیجه‌ی آمادگی کامل است.
قانون حد توانایی:
شاید برای انجام همه‌ی کارها وقت کافی وجود نداشته باشد، ولی همیشه برای انجام مهم‌ترین کارها وقت کافی هست. هر چه بیشتر کار کنیم کارایی بیشتری پیدا می‌کنیم. اما باید اموری را بر عهده بگیریم که در حد توانمان باشد.
قانون تصمیم:
مصمم بودن از ویژگی‌های اساسی افراد موفق است. در زندگی هر جهشی در مسیر پیشرفت هنگامی حاصل می‌شود که درباره‌ی آن تصمیم روشنی گرفته باشیم.
قانون خلاقیت:
ذهن ما می‌تواند به هر چیزی که باور داشته باشد، دست یابد. هر نوع پیشرفتی در زندگی با یک ایده آغاز می‌شود و چون توانایی ما در خلق ایده‌های جدید نامحدود است، آینده نیز محدودیتی نخواهد داشت.
قانون استقامت:
معیار ایمان به خود، توانایی استقامت در برابر سختی‌ها، شکست‌ها و ناامیدی‌هاست. استقامت ویژگی اساسی موفقیت است. اگر به اندازه‌ی کافی استقامت کنیم، بی‌شک سرانجام موفق خواهیم شد.
قانون صداقت:
خوشبختی زمانی به سراغ ما می‌آید که تصمیم بگیریم هماهنگ با والاترین ارزش‌ها و عمیق‌ترین اعتقادات خود زندگی کنیم. همواره باید با آن بهترین بهترین‌ها که در درون ما وجود دارد، صادق باشیم.
قانون انعطاف‌پذیری:
در تعیین اهداف خود قاطعیت داشته باشید، اما در مورد روش دستیابی به آن‌ها انعطاف‌پذیر باشید. در عصر تحولات سریع و رقابت شدید، انعطاف‌پذیری از ضروریات است.
قانون خوشبختی:
کیفیت زندگی ما را احساسمان در هر لحظه تعیین می‌کند و احساس ما را تفسیر خودمان از وقایع پیرامونمان مشخص می‌سازد، نه خود وقایع. هرگز برای این‌که تجربه‌ی خوشی از دوران کودکی داشته باشید، دیر نیست. کافی است گذشته را مرور کنید و روشی را که برای تفسیر تجربیات خود داشته‌اید تغییر دهید.
قانون تعجیل:
ما همواره دوست داریم که هر چه زودتر به آرزوهایمان برسیم، به همین دلیل است که در تمام عرصه‌های زندگی بی‌قراریم.
قانون فرصت:
گاهی بهترین فرصت‌ها در معمولی‌ترین موقعیت‌های زندگی‌مان به‌وجود می‌آید. پس بزرگ‌ترین فرصت‌ها به احتمال زیاد همیشه در دسترس ماست.
قانون خود شکوفایی:
شما می‌توانید هر چه را که برای رسیدن به اهداف تعیین شده است و خود به آن نیاز دارید، بیاموزید. آن‌هایی که می‌آموزند، توانا هستند.
قانون بخشندگی:
هر چه بیشتر، بدون انتظار پاداش به دیگران خدمت کنید خیر و نیکی بیشتری به شما می‌رسد، آن هم از جاهایی که هرگز انتظار نداشته‌اید. در حقیقت شما تنها در صورتی خوشبخت خواهید شد که احساس کنید به دلیل خدمت به دیگران انسانی باارزش هستید.

ارسال دیدگاه